צרו קשר
ּ

4 צעדים ללקיחת משכנתא

ישנם כמה צעדים כדי להגיע למשכנתא. לא משנה האם אתם עושים אותם לבד או עם יועץ משכנתאות פרטי , בכל מקרה תצטרכו לעבור אותם.

 

צעד 1 ללקיחת משכנתא: בחינת גודל המשכנתא ויכולת ההחזר

למשכנתא ישנם שני כללים פשוטים:

א. סכום ההחזר החודשי – הבנק יאשר עד 33% מההכנסה הפנויה שלכם אך מאוד רצוי שההחזר החודשי לא יעלה על 20% מההכנסה הפנויה. יש לעשות חישוב מדויק של הכנסות בני הזוג והוצאות התא המשפחתי.

ב. ככל שאחוז המימון הבנקאי יהיה גבוה יותר הריבית בכל אחד מהמסלולים תהיה גבוהה יותר. ישנן משפחות שיעדיפו מימון גבוה בריבית גבוהה ואילו אחרות יחתרו למימון נמוך עם ריבית נמוכה. הדבר תלוי בשיווי הדירה שתרצו לקנות.

(יועץ משכנתאות מומלץ יוכל לעזור לכם בחישובים אלה)

 

צעד 2 ללקיחת משכנתא : בניית תמהיל משכנתא אופטימאלי

בהתייחס לכל האילוצים, צריך לבנות תמהיל משכנתא. אלה מסלולי המשכנתא. מדובר בתכנית מימון שבה תרצו להגיע לחסכון מקסימלי (החסכון נמדד לפי סה"כ ההחזר הצפוי לבנק). פה יעלו מונחים כמו קל"צ(ריבית-קבועה-לא-צמודה),פריים,אינפלציה, אורך המסלול בשנים ומשתנה. תתפלאו, אך עומדים לרשותכם כמה עשרות מסלולי משכנתא והחוכמה היא לבחור מתוכם את המתאימים ביותר עבורכם.

פה יעזור מאוד יועץ המשכנתאות פרטי . בבניית התמהיל וגם בהערכת הריבית הצפויה בכל מסלול ומסלול.

 

לקיחת משכנתא

צעד 3 ללקיחת משכנתא : סקר ריביות ואישורים עקרוניים מהבנקים

יש להוציא אישור עקרוני משני בנקים לפחות. נתקלתי בכאלה שהוציאו אישורים מ – 4 בנקים… ואז לא ידעו איזו הצעה לקבל. האישור העקרוני אומר שהבנק מוכן להלוות לכם סכום מסוים. הוא אינו אומר דבר על המסלולים ולא על הריביות של המסלולים.

מומלץ להתחיל בבנק בו קיים חשבון העו"ש שלכם. בדרך כלל,שם תקבלו את ההצעה הטובה ביותר.

 

צעד 4 ללקיחת משכנתא : מו"מ מול הבנקים

מעכשיו מתנהל מו"מ מול הבנקים שהגישו את ההצעות הכי אטרקטיביות, זאת כדי לחסוך בתשלומי המשכנתא. בכל בנק ובכל סניף זה קצת שונה (כאן יועץ המשכנתאות חוסך לכם את כאב הראש של הניירת וההתרוצצות מול הבנקים).

לאחר ההחלטה, מקבלים מסמכים להחתמה מהבנק ויש לכם משכנתא ביד. ייועץ ללקיחת משכנתא בלתי תלוי, מבצע את התהליך ביעילות ובחסכון זמן לכם (אין צורך לקחת חצי-יום חופש). יועץ המשכנתאות גם יתלווה אליכם לחתימה על הטפסים,כדי לבדוק שאין מסמכים מפתיעים ברגע האחרון.

 

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ